Informacje

Informacje dotyczące szkolenia z seksualności

Uwaga Rodzice!
Przypominam, że 26 stycznia 2019r.(sobota) w godzinach 9’00 – 11’30 odbędzie się w naszej placówce szkolenie dotyczące seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Poprowadzi je pani doktor Izabela Fornalik. Rodziców, którzy zgłosili swój udział w szkoleniu informuję, że istnieje możliwość pozostawienia na czas szkolenia dzieci pod opieką personelu szkoły na świetlicy szkolnej. Chętnych do skorzystania z tej opcji proszę o wpisywanie się na listę na portierni szkoły, abyśmy mogli dostosować liczbę opiekunów do liczby dzieci. Na zapisy oczekuję do środy 23 stycznia 2019r.

Uwaga nauczyciele!
Szkolenie przeznaczone dla nauczycieli odbędzie się zgodnie z planem 26 stycznia w godzinach 12’00 do ok 17′30.Bardzo przepraszam osoby, którym  z powodu braku miejsc byłam zmuszona odmówić zapisu. 

Ewa Kowalik 

Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia „Szklany Mur” gościem szkolenia będzie psycholog kliniczny Francesc Cuxart. Doktor Psychologii i magister Psychopatologii Dzieci i Młodzieży na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie. Współtwórca i psycholog projektu Autisme la Garriga ( www.autisme.com ), który jest jednym z niewielu międzynarodowych projektów służących kobietom i mężczyznom dotkniętym zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną, zapewniając im możliwość zamieszkania, pracy i wypoczynku na jak najwyższym poziomie. Wiceprezes Komitetu Naukowego francuskiego stowarzyszenia ARAPI, którego zadaniem jest wspieranie badań nad autyzmem. Kierownik kilku międzynarodowych programów dotyczących autyzmu, finansowanych przez Komisję Europejską.  Autor licznych publikacji o tej tematyce. Obecnie współpracuje z koordynatorem projektów Stowarzyszenia „Szklany Mur” Janiną Lisiak nad przygotowaniem projektu dotyczącego opieki nad dorosłymi osobami z autyzmem w ramach programu Erasmus plus.