Profilaktyka

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!

Nam zima kojarzy się z puszystym śniegiem, lepieniem bałwana i jazdą na sankach. Dla zwierząt to najtrudniejszy okres w roku. Pomóż im, bez Ciebie mogą nie przeżyć!

Silne mrozy w całej Polsce utrudniają życie naszym czworonożnym przyjaciołom. Proszę wpuście swoje zwierzęta do domów, mróz możne zabić je w kilka minut. Ocieplona buda nie wystarczy przy tak niskich temperaturach, apelują uczniowie klasy 7 i 2 gimnazjalnej. Wspólnie wykonując plakaty rozmawiają o losie zwierząt pozostawionych bez opieki, porzuconych i okrutnie potraktowanych przez los. Wiedza, że stosunek do zwierząt mówi nam bardzo dużo o człowieku i dlatego w szkole coraz więcej uwagi poświęcamy rozmowom o naszym stosunku do braci mniejszych.

 

Zatroszcz się również o swojego pupila!  Psy, których sierść jest krótka potrzebują specjalnego ciepłego ubrania podczas spacerów. Można je kupić w sklepach zoologicznych lub uszyć samemu ze starego polaru lub swetra. Łapy można zabezpieczyć przed urazem, smarując je przed wyjściem z domu wazeliną. Po spacerze obmyj psu łapy i wysusz ręcznikiem.

Dbajmy o nasze zwierzęta, a odwdzięczą nam się mruczeniem i merdającym ogonkiem.