Facebook Nasze osiągnięcia

Sukces w biegowym GRAND PRIX

Historyczny sukces naszej szkoły w Biegowym Prix Piekar Śląskich!

W niedzielę 10 października zakończyła się tegoroczna edycja Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich. Po raz pierwszy rywalizowano w 5 biegach (do tej pory były 4): w parku w Kamieniu, w parku w Brzezinach Śląskich, na stadionie „Orkana” w Dąbrówce Wielkiej, na Kopcu Wyzwolenia oraz na stadionie MOSiR na Osiedlu Wieczorka. Rywalizowano w konkurencjach biegowych oraz nordic walking, w 21 kategoriach wiekowych, indywidualnie oraz między piekarskimi placówkami oświatowymi.

Wielki, końcowy tryumf przypadł Zespołowi Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich, który debiutował w tych zawodach. Było to możliwe dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy zakupili dla szkoły 18 par kijków do nordic walking.

W klasyfikacji końcowej piekarskich szkół  wyprzedziliśmy drugi zespół o 2503 pkt., co jest ewenementem w tych zawodach!! Nasza drużyna liczyła prawie 80 zawodników.

Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni, że naszą szkołę reprezentowała Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii biegowej oraz Radny Pan Andrzej Wymysło. Oprócz sukcesu drużynowego nasi zawodnicy wywalczyli przysłowiowy „worek” medali.

Pragniemy podziękować organizatorom: MOSiRowi Piekary Śląskie, Młodzieżowej Radzie Miasta oraz Stowarzyszeniu „Lecymy Durś” za współpracę, życzliwość i uśmiech względem naszych podopiecznych.