Nasze osiągnięcia

Klasycznie – artystycznie 🎭

Dzisiaj w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się już kolejny VII Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej „Klasycznie-Artystycznie” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo oraz intelektualnie, a także dla uczniów przebywających w klasach integracyjnych.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne zostało zorganizowane przez osoby ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” oraz nauczycieli i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Ten konkurs jest formą aktywizacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami do funkcjonowania w normalnym społeczno-kulturalnym życiu. Jest to przedsięwzięcie bardzo trudne w świecie wymagającym, często wręcz idealnych postaw oraz wykreowanych przez media, nieskazitelnie pięknych i zdrowych ludzi.

Galę rozdania nagród uświetnił występ grupy tanecznej TESS, który wzbudził wiele emocji i zachwytu wśród wszystkich uczestników wydarzenia.

Przewodniczący jury – tarnogórski ekspert w dziedzinie muzyki Bartłomiej Kwiatkowski ogłosił wyniki konkursu i złożył gratulacje laureatom. Nasi uczniowie zdobyli zasłużone II miejsce za wykonanie Wariacji Mozartowskich🥈🏆
Serdeczne gratulacje dla naszych artystów, Pani Joanny Kamińskiej i Pani Anny Jureczko 👏👏