Facebook Informacje

WIRTUALNY BIEG I MARSZ NW SZLAKIEM POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

W poniedziałek 3 Maja w naszym mieście odbędą się obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W ramach obchodów organizujemy wirtualny bieg oraz marsz Nordic Walking niebieskim szlakiem Powstańców Śląskich. Bieg i marsz rozpoczynać się będą na Kopcu Wyzwolenia, następnie ulicami: Wyzwolenia, Chopina, przez ogródki działkowe „Azalia”, ulicą Karola Miarki a zakończenie biegu nastąpi na Placu Noblistów Śląskich. Długość trasy wynosi 2,85 km.
Ze względu na panujące obostrzenia bieg będzie mieć charakter indywidualny, prosimy aby każdy chętny w dowolnej porze dnia pokonał wyznaczoną trasę. Ważne aby symboliczną trasę pokonać w poniedziałek 3 Maja.
Po pokonaniu trasy wysyłają państwo na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl screnna z pokonanej trasy podpisując maila imieniem i nazwiskiem. Na Państwa maile czekamy w dniu 3 i 4 maja. Każdy kto pokona wyznaczoną trasę i wyśle maila z pokonaną trasą otrzyma pamiątkową książkę autorstwa Dariusza Pietruchy „Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Upominki do odbioru będą w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie od dnia 6 maja po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 32 776-14-74.
Serdecznie zapraszamy !!!