Imprezy szkolne Informacje

„Wszystkie Kolory Świata”

Uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych

im. Marii Grzegorzewskiej serdecznie zapraszają na aukcję w ramach międzynarodowej akcji fundacji UNICEF pt. „Wszystkie Kolory Świata”. Licytacja ręcznie uszytych lalek odbędzie się o godzinie 10.00 6 lutego 2019r w siedzibie ZSS.

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF już od 5lat! Na co dzień Nasi podopieczni wymagają różnorodnego wsparcia i pomocy od innych. Często dostają ją bezinteresownie i prosto z serca darczyńców, tym samym uczą się jak ważne są słowa : „proszę” i „dziękuję”. Udział w tej akcji jest podziękowaniem od nich samych i wsparciem innych potrzebujących dzieci na całym świecie. Poprzez projekt „Wszystkie Kolory Świata” chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

W akcję zaangażowana jest cała społeczność szkolna : uczniowie, rodzice, nauczyciele. Wszyscy z wielką starannością charytatywnie uszyli szmaciane lalki, które będzie można zakupić w trakcie aukcji. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji UNICEF na zakup szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wsparcia nas w tej inicjatywie!