Informacje Społeczne

Rozpoczynamy budowę ogrodu botaniczno – sensorycznego🌳

W poniedziałek, 24 kwietnia, rozpoczęły się prace związane z budową naszego szkolnego ogrodu botaniczno – sensorycznego. Kilka miesięcy przygotowań, opracowanie dokumentacji projektowej, poszukiwanie przyjaciół, którzy umożliwią realizację naszego zamierzenia i nareszcie ruszamy…
Ogród, który tworzymy na terenie zielonym przylegającym do budynku szkolnego, będzie wykorzystywany do codziennej pracy terapeutycznej, edukacji i relaksacji naszych uczniów.
Projekt ogrodu wykonała nieoceniona Pani Sabina Cios (architektka krajobrazu z firmy FLOS z siedzibą w Radzionkowie) – za co serdecznie dziękujemy! Zgodnie z przyjętymi założeniami, ogród podzielony będzie na następujące części: ogród smaku, ogród kolorów, ogród kształtów oraz ogród dźwięku. Każdy z zakątków będzie pobudzał inne zmysły. Nasadzonych zostanie blisko 500 roślin, krzewów i drzewek. Ogród będzie bardzo dobrą formą terapii, a zajęcia w tym miejscu pozwolą również na poznawanie potrzeb roślin oraz metod i narzędzi pracy z roślinami. Dzięki nowemu miejscu nauczyciele będą mogli wykorzystywać w swojej pracy z osobami niepełnosprawnymi tzw. hortiterapię czyli ogrodoterapię. Uczniowie uczestniczyć będą w uprawie
i pielęgnacji roślin, będą współodpowiedzialni za jego rozwój i utrzymanie.
Nasz projekt wspiera piekarska firma Energo-Complex sp. z o.o., której już dziś dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i wiarę w sukces naszego projektu. Dziękujemy również pozostałym darczyńcom: FU-H Cichowski&Cichowski, TanQuid Polska, RZOUG Gaz-Technika sp. zo.o. Dziękujemy także władzom naszego Miasta Piekary Śląskie, za poparcie i przychylne przyjęcie naszego pomysłu.

Jak nazwiemy nasz szkolny ogród?
W tej sprawie ogłaszamy konkurs. Wszystkich naszych uczniów oraz nauczycieli zachęcamy
do składania propozycji nazwy naszego ogrodu. Wasze propozycje zgłaszajcie do pedagoga szkolnego – p. Anety Jędrak. Pomysłodawca najciekawszej nazwy zostanie nagrodzony!
Na bieżąco będziemy informować o postępach prac w naszym ogrodzie – trzymajcie kciuki, będzie cudownie!