Facebook Informacje

KODUJ Z GIGANTAMI 🤖🤖🤖

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem MEN, GovTech, Janusza Cieszyńskiego Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE.
Honorowego patronatu udzielił również Prezydent Miasta Bytomia – Mariusz Wołosz oraz ponad 100 włodarzy polskich miast.

  1. edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.
    Warsztaty odbędą się stacjonarnie 17 września, w placówce w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 6 oraz online. Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo młodzieży w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie metod bezpiecznego korzystania z Internetu oraz podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Roblox

Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:
www.kodujzgigantami.pl
Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz programistyczną tablicę edukacyjną z języka Python.
Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronie rankingowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w warsztatach – zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.